18.8 C
София
събота, 13 август 2022 г.

Кошмарът „Фучович“ застигна Григор и на US Open

Мартон Фучович отново се оказа непреодолимо препятствие за Григор Димитров. Българинът загуби със 7:6(5), 6:7(4), 6:3, 4:6, 1:6 и отпадна от US Open още във втория кръг на надпреварата. Само преди седмица двамата играха на „Мастърс“ турнира, който се проведе в Ню Йорк. Тогава също спечели унгарецът.

Сега световният №66 успя да елиминира българина след изключителна драма, която продължи близо пет часа. В първия сет нямаше нито един пробив и се стигна до тайбрек, който лесно бе спечелен от Гришо, който си осигури ранен аванс от 4:0.

Първият пробив изобщо в двубоя бе постигнат от Гришо за 3:2 във втория сет. Малко по-късно унгарецът обаче изравни за 4:4. Българинът не се отказа и успя веднага да реализира нов пробив за 5:4, което му даде страхотната възможност да сервира за сета. Нашето момче обаче пропиля четири възможности да затвори частта и Фучович отново изравни – 5:5. Григор за пореден път показа несломимия си дух и реализира нов пробив за 6:5. За съжаление обаче унгарецът спечели подаването на Димитров и вкара и втория сет в тайбрек. Този път Фучович беше по-концентриран и спечели след 7:4 точки.

Въпреки разочарованието в края на втория сет Григор проби за 4:2 в третата част, след което затвърди лесно с гейм на нула за 5:2. Още в следващия гейм Димитров можеше да затвори сета, но световния №66 се измъкна и намали до 5:3. В следващия си сервис гейм българинът демонстрира невероятна психика и неутрализира две точки за пробив, а след това спечели сета след 6:3.

Григор Димитров вече изглеждаше по съвсем различен начин на корта, караше опонента си да греши и четвъртият сет започна с пробив за българина – 1:0. Фучович показа, че е готов да се бори докрай и за съжаление унгарецът върна пробива при 3:3. Димитров обаче не трепна и реализира нов 4:3. Съперникът му отговори подобаващо – 4:4, а Фучович реализира още един пробив за 6:4 и вкара мача в пета, решителна част.

Беше наред на унгарецът да покаже, че има здрава психика и проби за 3:1, а това предреши крайния резултат. Българинът се бори докрай, но Фучович проби отново при 5:1, а след това с безкомпромисен гейм си гарантира мястото в третия кръг на турнира.

В третия кръг Фучович ще срещне Франсис Тиафо, който надделя над Джон Милман.