-6.2 C
София
неделя, 23 януари 2022 г.

Програма на българите в Токио

Българското участие на олимпийските игри в Токио ще започне рано в събота сутрин. Страната ни се впуска в най-голямото спортно събитие с 42-ама спортисти в 14 спорта.

Програмата на българските спортисти

24 юли, събота

3.00-8.30 и 12.00-16.00 Бадминтон, Габриела и Стефани Стоеви и Линда Зечири – групи

3.00-16.30 Тенис на маса Полина Трифонова, квалификации и първи кръг

4.00-16.00 Спортна гимнастика Дейвид Хъдълстоун, квалификации

5.00-8.30 Джудо, Янислав Герчев (60 кг), елиминации и 1/4-финал

? 11.00-13.50 Джудо, Янислав Герчев (60 кг) – репешажи, полуфинали и финал

13.00-15.30 Плуване, Любомир Епитропов 100 м бруст (серии)

25 юли, неделя

3.00-6.00 Спортна стрелба, Мария Гроздева и Антоанета Костадинова – 10 метра въздушен пистолет

4.00-9.30 и 12.00-15.30 Бадминтон Габлиела и Стефани Стоеви и Линда Зечири (групи)

5.00-8.45 и 11.00-14.45 Бокс, Стойка Кръстева (51 кг), 1/16-финали

? 5.30-5.45 Плуване, Любомир Епотропов 100 бруст (полуфинали)

? 8.00-11.45 Тенис на маса, Полина Трифонова (втори кръг)

13.00-15.30 Плуване, Диана Петкова 100 бруст (серии) и Калоян Лефтеров 100 гръб (серии)

26 юли, понеделник

4.00-9.30 и 12.00-15.30 Бадминтон сестри Стоеви и Линда Зечири, групи

? 4.00-11.45 Тенис на маса, Полина Трифонова – втори и трети кръг

? 4.30-6.40 Плуване, Любомир Епотропов 100 бруст (финал); Диана Петкова 200 съчетано (полуфинал) и Калоян Лефтеров 100 гръб (полуфинал)

5.00-8.45 и 11.00-14.45 Бокс, Даниел Асенов (52 кг), 1/16-финали; Станимира Петрова (57 кг),1/8-финали

5.00-8.30 Джудо, Ивелина Илиева (57 кг), елиминации и 1/4-финал

11.00-13.50 Джудо, Ивелина Илиева (57 кг), репешажи, полуфинал и финал

13.00-15.30 Плуване, Антъни Иванов 200 бътерфлай, серии

27 юли, вторник

4.00-9.30 и 12.00-15.30 Бадминтон сестри Стоеви и Линда Зечири, групи

? 4.00-16.30 Тенис на маса, Полина Трифонова – трети кръг и 1/8-финали

? 4.00-6.25 Плуване, Антъни Иванов 200 бътерфлай (полуфинали)

5.00-8.30 Джудо, Ивайло Иванов (81 кг), елиминации и четвъртфинал

? 11.00-13.50 Джудо, Ивайло Иванов (81 кг), репешажи, полуфинал и финал

13.00-15.30 Плуване, Любомир Епитропов 200 м бруст (серии)

28 юли, сряда

3.00-8.30 Бадминтон, Линда Зечири – групи

3.00-9.10 Стрелба, Селин Али – трап, квалификации (първи ден)

? 4.30-11.05 Плуване, Антъни Иванов 200 бътерфлай – финал (10.49 ч.); Любомир Епитропов 200 бруст – полуфинали (11.21 ч.); Диана Петкова 200 съчетано – финал (11.45 ч.)

? 4.00-11.30 и 17.00-17.30 Бокс, Станимира Петрова (57 кг), 1/4-финали

? 9.00-12.00 Тенис на маса, Полина Трифонова, 1/4-финали

? 13.15-15.50 Спортна гимнастика, Дейвид Хъдълстоун (финал многобой)

13.00-15.30 Плуване, Калоян Лефтеров – 200 гръб, серии

14.00-16.00 Вдигане на тежести, Божидар Андреев (кат. до 73 кг)

29 юли, четвъртък

3.00-6.45 Спортна стрелба – Мария Гроздева и Антоанета Костадинова – 25 м пистолет прецизна стрелба (квалификации)

? 3.00-9.30 Бадминтон, Линда Зечири – осминафинал

? 3.00-10.55 Стрелба, Селин Али – трап квалификации, втори ден и финал (7.30 ч.)

? 4.30-7.10 Плуване, Калоян Лефтеров 200 гръб – полуфинал (5.04 ч.)

? Плуване Любомир Епитропов, 200 бруст – финал (4.30 ч.)

? 7.00-8.10 и 13.00-14.10 Бокс, Стойка Кръстева (51 кг) – 1/8-финали

? 5.00-17.00 Тенис на маса, Полина Трифонова – полуфинали, бронз и финал

? 11.00-16.00 Бадминтон, сестри Стоеви – четвъртфинал

13.00-15.30 Плуване, Йосиф Миладинов и Антъни Иванов 100 бътерфлай – серии

30 юли, петък

3.00-8.30 Спортна стрелба, Мария Гроздева и Антоанета Костадинова – 25 м пист. Финал (8.00 ч.)

3.00-6.30 Лека атлетика Ина Ефтимова 100 метра – серии (5.40 ч.); Тихомир Иванов скок на височина, квалификации (3.15 ч.)

? 3.00-9.30 Бадминтон, Линда Зечири – четвъртфинали

? 4.30-6.00 Плуване, Йосиф Миладинов и Антъни Иванов 100 бътерфлай – холуфинал (4.30 ч.); Калоян Лефтеров 200 м гръб – финал 4.50

13.00-15.00 Лека атлетика, Габриела Петрова, троен скок – квалификации (13.05 ч.)

31 юли, събота

?03.00-08.00 Бадминтон, сестри Стоеви – полуфинал

?04.30-04.37 Плуване Й. Миладинов и Антъни Иванов, 100 бътерфлай – финал

?05.00-07.55 и 11.00-13.55 Бокс, Станимира Петрова 57 кг – полуфинали; Даниел Асенов (52 кг) – осминафинали

?12.00–18.00 Бадминтон, Линда Зечири – полуфинал

?13.00-17.55 Лека атлетика, Ина Ефтимова 100 м – полуфинали и финал

1 август, неделя

?05.00-05.30 и 11.00-11.30 Бокс, Стойка Кръстева 51 кг – 1/4-финали

?11.00-17.10 Спортна гимнастика, Дейвид Хъдълстоун – финали на земя и кон гривни

?13.00-17.55 Лека атлетика, Габриела Петрова троен скок – финал; ?Тихомир Иванов висок скок – финал

?14.00-17.00 Бадминтон, Линда Зечири – мач за бронза и финал

2 август, понеделник

04.30-05.20 Лека атлетика, Ивет Лалова и Ина Ефтимова, 200 м – серии

04.00-07.30 Борба, Кирил Милов 97 кг кл. ст. – до четвъртфинал, Мими Христова 68 кг – до четвъртфинал, Айк Мнацаканян 77 кг. кл. ст. – до четвъртфинал

?07.00-09.30 Бадминтон, сестри Стоеви – мач за бронза и финал

?11.00-13.40 Спортна гимнастика Дейвид Хъдълстоун – финали на халки и прескок

?12.15-18.00 Борба, Кирил Милов 97 кг – полуфинали; Мими Христова 68 – полуфинали; Айк Мнацаканян 77 кг – полуфинали

?13.25-13.40 Лека атлетика, Ивет Лалова и Ина Ефтемова 200 м – полуфинали

3 август, вторник

06.00-07.30 Борба, Тайбе Юсеин 62 кг – до четвъртфинал; Кирил Милов 97 кг – репешажи; Мими Христова 68 кг – репешажи;Айк Мнацаканян 77 кг – репешажи

?05.00-07.40 и 11.00-13.40 Бокс, Станимира Петрова 57 кг – финал; Даниел Асенов 52 кг – 1/4-финали

?11.00-13.25 Спортна гимнастика, Дейвид Хъдълстоун – финали на успоредка и висилка

?12.15-18.00 Борба, Тайбе Юсеин 62 кг – полуфинали; Кирил Милов 97 кг – мач за бронза и финал; Мими Христова 68 кг – мач за бронза и финал; Айк Мнацаканян 77 кг – мач за бронза и финал

14.00-16.00 Вдигане на тежести, Христо Христов 109 кг

?17.50-17.52 Лека атлетика, Ивет Лалова и Ина Ефтимова 200 м – финал

4 август, сряда

03.30-06.40 Кану-каяк, Станилия Стаменова 200 м кану – серии и четвъртфинали

?11.00-13.30 Борба, Тайбе Юсеин 62 кг – репежаши, Георги Вангелов 57 кг св. ст. – до четвъртфинал, Евелина Николова 57 кг – до четвъртфинал

?08.00-08.30 Бокс Стойка Кръстева 51 кг – полуфинали

?12.15-18.00 Борба Тайбе Юсеин 62 кг – мач за бронза и финал, Георги Вангелов 57 кг – полуфинал, Евелина Николова 57 кг – полуфинал

5 август, четвъртък

03.10-05.20 Лека атлетика, Мирела Демирева, висок скок – квалификации

?03.30-06.00 Кану-каяк, Станилия Стаменова 200 м кану – полуфинали и финал

?05.00-07.30 Борба, Георги Вангелов 57 кг – репешажи, Евелина Николова 57 – репешажи

?08.30-09.05 Бокс, Даниел Асенов 52 кг – полуфинали

11.00-17.40 Карате, Ивет Горанова 55 кг кумите – елиминации, полуфинал и финал

?12.15-18.00 Борба, Георги Вангелов 57 кг – мач за бронза и финал, Евелина Николова 57 кг – мач за бронза и финал

6 август, петък

4.20-07.15 и 8.50-11.45 Художествена гимнастика – Боряна Калейн и Катрин Тасева – индивидуални квалификации

05.00-07.30 Борба, Миглена Селишка 50 кг – до четвъртфинал

?12.15-18.00 Борба, Миглена Селишка 50 кг – полуфинали

7 август, събота

4.00-6.40 Художествена гимнастика ансамбли – квалификации

?08.00-08.30 Бокс, Стойка Кръстева 51 кг – финал; Даниел Асенов 52 кг – финал

?09.20-128.00 Художествена гимнастика Боряна Калейн и Катрин Тасева – финали

?12.45-18.00 Борба Миглена Селишка 50 кг – репешажи, бронз и финал

?139.35-17.20 Лека атлетика, Мирела Демирева висок скок – финал

8 август, неделя

?04.00-16.30 Художествена гимнастика ансамбли – финали

Заб: Часовете са в българско време, с въпросителни са дните, в които евентуално може да има българско участие при продължаване напред на нашите спортисти

- Реклама -

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Последни новини

google-site-verification: google8d719d63843e6dc9.html