София
сряда, 20 октомври 2021 г.

Само една победа за борците ни на старта на мондиала

снимка: fakti.bg

Али Умарпашаев отпадна на 1/8-финалите в кат. до 74 в свободния стил на световното първенство по борба в Осло. Чеченецът с български паспорт загуби във втората си схватка с 0:3 точки от Теймураз Салказанов, който е настоящ европейски шампион и носител на бронз от последния световен шампионат по борба. В първата част Салказанов дръпна с 2:0 след точка за пасивност и пункт за изхвърляне от тепиха на Умарпашаев. Във втората еврошампионът отново спечели точка след пасивност на нашия и до края демонстрира страхотна защита, независимо от атаките на представящия България чеченец. При класиране за финал на Салказанов, то той ще изтегли Али Умарпашаев в репешажите за бронза. На старта Али се поздрави с мълниеносна победа над Суреш Чунара (Непал). Нашият представител осъществи серия от майсторски атаки, приключвайки схватката за две минути и половина.

Георги Вангелов, който е носител на пояса „Дан Колов“, загуби в квалификациите в категория до 61 кг. Същата участ имаше и Джемал Али, но при 86-килограмовите. Двамата ще се надяват да бъдат изтеглени в репешажите.

Източник: fakti.bg