София
сряда, 1 декември 2021 г.

Меси с 40 гола в една година за 12-ти път в кариерата си

Снимки: Sports.ru
ПСЖ победи „Лайпциг“ с 3:2 в мач от Шампионската лига. Килиан Мбапе откри още в деветата минута. Андре Силва обаче изравни след половин час игра, а след още толкова Мукиеле направи обрат – 1:2.
После дойдоха минути на Лионел Меси. Той първо изравни да 2:2, след като Гулаши отби негов удар в гредата, но аржентинецът вкара добавката. „Лайпциг“ стана 37-ят тим, на когото той вкара гол в Шампионската лига. После той реализира и от дузпа в стил „Паненка“ за 3:2. Голът бе 40-и за аржентинеца за 2021 г. Той вкарва поне толкова за 12-ти път в кариерата си. През настоящата година Лео е бил точен за „Барселона“, ПСЖ и националния отбор на Аржентина. Има и 14 асистенции. Най-доброто му постижение е 91 гола през 2012 г.
В добавеното време парижани получиха още една дузпа. Вместо Меси да получи шанс за хеттрик обаче, изпълни Мбапе, който прати топката над гредата. Така домакините останаха с едва четири точни удара, три от които на Меси. В класирането в групата води ПСЖ със 7 точки, „Манчестър Сити“ има 6, „Брюж“ е с 4, а „Лайпциг“ – с 0.
Източник: flashnews.bg